Електроосмотіческій осушення

Відкритий водовідлив можна застосовувати в умовах, що виключають порушення природних властивостей грунтів і забезпечують збереження розташованих на осушуваних ділянці будівель і підземних споруд, включаючи відкоси земляних споруд. Надходить в спеціальні приямки (колодязі) чи котлован вода відводиться самопливом або за допомогою насосів. До складу відкритого водовідливу входять водозбірники (зумпфи), насосні станції, скидні свердловини, водозбірні та водовідвідні канави.

Електроосмотіческій осушення, засноване на дії постійного електричного струму на вологі глинисті грунти, успішно застосовується для захисту від підтоплення котлованів і підвальних приміщень, а також для підвищення стійкості схилів. Ефективність електроосушення підвищується при одночасному впливі постійного електричного струму і вакуумування.

Способи осушення і пристрою дренажу підстав описані в нормативно-довідкової і науково-технічній літературі. Нижче розглянуті способи осушення і пристрою дренажу підстав для підвищення несучої здатності грунтів і забезпечення нормальних умов експлуатації будівель і споруд, що знаходилися в аварійному стані.