Економічне порівняння будинків в Отаніемі

Детальні записи про кількість робочих годин і використаних матеріалів були зроблені тільки по домівках I, II, III і IV, по домівках V і VI витрати не були підраховані. Вдома I і II побудовані при погодинній оплаті праці, а вдома III і IV при відрядній оплаті. Цей факт трохи ускладнює порівняння трудомісткості.

Для можливості порівняння вартості виробництва кваліфікованих робіт по домівках I і II були прийняті фактичні витрати на зарплату по ставці при погодинній оплаті, а по домівках III і IV наведені. Останні були обчислені множенням тієї ж ставки при погодинній оплаті праці на число фактично відпрацьованих годин, помножене на відношення дійсної годинниковий вироблення до тарифної ставки відрядників. Це отноше ние виявилося рівним 1,54. Крім того, по всіх чотирьох домівках додано по 35 тис. марок на допоміжні роботи.

З урахуванням сказаного отримані порівняльні суми витрат на виробництво робіт.

У ці цифри не включена вартість фундаментів, яка могла бути прийнята рівною для всіх будинків в сумі по 30 тис. марок, з яких на матеріали припадає 16 тис. і на роботу 14 тис. марок.

Таким чином, будівельні витрати різних будинків майже однакові. Найбільша розбіжність з вартістю будинку, взятого за основу для порівняння (будинок I), не перевищує 4,5%.

Вартість 1 м2 різних заповнень. В якості одного з найцікавіших економічних показників наводиться вартість 1 м2 верхнього перекриття, нижнього перекриття та стіни для різних будинків, підрахована в частині трудових витрат у відповідності з підрядними договорами.

При підрахунку витрат на будматеріали виходили з припущення, що всі будинки побудовані відповідно до одним стандартом; зокрема, що ВО 'всіх будинках підлоги зроблені з шпунтованих дощок і лінолеуму, а в будинках I і II, крім того, були оброблені внутрішні поверхні стін і стель так само, як в будинках III і IV. Згідно з цим для різних будинків виходять такі зрівнянні витрати на будматеріали: по будинку I 287 900 марок, по будинку II 313 790, по будинку III 292 900, по будинку IV 273 660 марок.

Витрати на будматеріали виявилися вельми близькими Нове чотирьом будинкам.