Двухрастворний спосіб силікатизації

Двухрастворний спосіб силікатизації застосовується для закріплення піщаних грунтів з коефіцієнтом фільтрації до 0,5 м / добу і полягає в почерговому нагнітанні (ін’єктованість) в грунт двох розчинів: силікату натрію і хлористого кальцію. В результаті хімічної реакції утворюється гель кремнієвої кислоти, що надає грунту в короткі терміни високу міцність (до 2-6 МПа) і водонепроникність.

Електросілікатізація заснована на поєднанні двох методів впливу на грунт силікатизації і постійного електричного струму і призначена для закріплення перезволожених дрібнозернистих пісків і супісків з коефіцієнтом фільтрації до 0,2 м / сут.

При газовій силікатизації в якості затверджувача силікату натрію використовують вуглекислий газ. Спосіб дозволяє закріплювати піщані грунти (в тому числі карбонатні) з коефіцієнтом фільтрації 0,1-0,2 м / добу та лесові грунти, а також грунти з високим (до 0,2) вмістом органічних речовин. Міцність закріпленого грунту становить 0,5 – 2 МПа і досягається в найкоротші терміни.

Амонізацією полягає в нагнітанні в грунт під невеликим тиском газоподібного аміаку. Спосіб застосовують для додання лесових грунтів властивості непросадочним.