Дощатий будинок

Дощатий будинок в Рійхімякі, на дорозі Равірадантіе. Будинок знаходився в Рійхімякі, в 2,5 км від станції, у відкритому полі. Площа під будинком становила 72 м2, підвалу 20 м2 та горища 40 м.

Будівництво будинку завершено в листопаді 1947 р. і по своїй конструкції є найбільш поширений тип малого будівлі з дощатими стінами, заповненими тирсою, і € дерев'яним перекриттям. У період дослідження в 1949-1950 рр.. в будинку проживало дві сім'ї, в загальній складності сім чоловік.

Конструкція стін наступна: зовні 22мілліметровая вертикальна обшивка з рейками, далі обшивочний картон, 102мілліметровое тирсових заповнення, м'який картон, 22мілліметровая горизонтальна филенчатая обшивка і щільний картон.

Нижнє перекриття мало стружкових заповнення товщиною '30 см і залізобетонні балки.

Верхнє перекриття мало дерев'яні балки і стружкових заповнення.

Вікна були подвійні, ущільнені ватою і обклеєні папером.

Кімнати опалювалися противоточного печами з цегляними поверхнями, на кухні малася цегляна плита.

Дощатий будинок в Ваннас, в Рійхімякі. Будинок знаходиться в Рійхімякі, в житловому районі Ваннас, на відстані 3 км від станції у вітряному місці на галявині. Площа під будинком дорівнювала 64 м2 і таку ж площу займав підвал. Опалювані горищні приміщення відсутні. Будинок був зданий в експлуатацію навесні 1949 р. і під час теплотехнічних дослідів в ньому проживало шість чоловік.

З малими винятками будинок був того ж типу, що й попередній будинок по дорозі в Равірадантіе. Замість обшивального картону були використані розрізані мішки з крафт-паперу.

Зовні стіни мали вертикальну обшивку товщиною 22 мм, далі шість шарів крафт-паперу, 22мілліметровую косу обшивку, щільний картон, 102 мм тирси, шість шарів крафт-паперу, горизонтальну обшивку товщиною 22 мм і щільний картон.

У нижньому і верхньому перекриттях використовувалася як заповнення стружка, за винятком вузла сполучення стіни і нижнього перекриття, який був утеплений шаром тирси.

Печі були звичайні протиточні з цегельним облицюванням, а на кухні малася цегляна плита.