Результуючий крен

Результуючий крен визначається як градієнт нахилів. Для цього з кінців відрізків, що зображують крени по заданих напрямах, відновлюються перпендикуляри до взаємного перетину. Оскільки значення кренів за напрямками не є точними і містять випадкові помилки, то відновлені перпендикуляри перетнуться не в одній, а в декількох точках, утворюючи деяку фігуру. Центр цієї фігури покаже середнє значення і напрямок результуючого крену i. Відхилення вершин фігури від центру визначить помилку вимірювання.

Необхідна точність визначення крену залежить від типу споруди і встановлюється в таких межах: цивільні будівлі та споруди 0.0001L, димові труби, щогли озброєнь зв'язку, ЛЕП 0.0005L, фундаменти під машини і агрегати 0.00001L, де L – висота будівлі або споруди.

Складовим елементом спеціальних геодезичних робіт є організація спостережень за тріщинами. Ці спостереження мають дві основні мети: з'ясувати поширення зон деформацій, в результаті чого встановити їх епіцентр; вивчити характер розвитку ушкоджень у часі.