Удома в Руттюля і Тервакоскі

Опалення, вимір і обробка отриманих даних. У будинках, зайнятих мешканцями, було пічне опалення. Використана кількість дров визначалося щодня. Для теоретичних розрахунків теплових втрат температурні спостереження проводилися щодня, але не постійно у всіх кімнатах. Температуру вимірювали самі мешканці звичайними термометрами на висоті 1,5 м від нижнього перекриття. На підставі даних спостережень були підраховані значення теплових втрат для стін, спочатку по одним тільки величинам Ко (Ко – загальний коефіцієнт теплопровідності конструктивного елемента, обчислений за коефіцієнтами теплопровідності матеріалів Я і по товщині шарів останніх), а потім втрати, викликані витоком повітря і вентиляцією, які були враховані імовірно. У теоретичних розрахунках були прийняті тижневі, періоди, причому прагнули врахувати вплив акумуляції тепла. Теплотворна здатність дров була прийнята 3 тис. ккал / кг, коефіцієнт корисної дії плити та духовки 55%, інших печей 65%, а банної печі і котла 40%.

Значення загальних коефіцієнтів теплопровідності (К з індексами) і площі стін були підраховані так само, як і для досвідчених будинків в Рісто.

Результати розрахунків. Для всіх трьох будинків результати розрахунків, також виявляють різницю між теоретично підрахованим і практично витраченим кількістю тепла. Неточності, викликані недосконалістю спостережень, утрудняли "з'ясування причин цього явища.

В тепло-економічному відношенні засипні стінні конструкції виявилися найкращими за умови забезпечення достатньої герметичності. Герметичність шару будівельної паперу залежить в основному від щільності її з'єднань.

Ошурки, що використовуються в якості засипки, повинні бути сухими.