Аналіз характеру осідання фундаментів корпусу

Аналіз характеру осідання фундаментів корпусу, динаміка підйом рівня грунтових вод, нормативних опорів грунтів під віброштампованних паль (за результатами повторних інженерно-геологічних вишукувань), несучої здатності паль, випробуваних в замочених грунтах, і результатів розрахунку за деформаціями фундаментів, що спираються на замочені лесові грунти, дозволив зробити наступний висновки.

1. Інтенсивний підйом рівня грунтових вод з початку будівництва привів до замочуванню лесових просідаючих грунтів, в результаті чого в них проявилися просадні деформації, грунти втратили структурну міцність і різко знизили міцнісні та деформативні властивості; просадка цих грунтів спільно зі зниженням несучої здатності, грунтів в активній зоні фундаментів викликали опади колон і деформації конструкцій.

2. Механічні властивості грунтів у підставі пальових фундаментів будівлі виявилися неоднаковими. Так, нормативне опір грунту під п’ятою паль змінювалося від 6 МПа у осі 27 до 18 МПа посередині цеху;

розрахункова несуча здатність віброштампованних паль в частково замочених лесових грунтах (за станом на 1978 р.) за результатами їх випробувань і статичного зондування грунтів становила 878 кН посередині цеху і 388-650 кН у осі 21. При подальшому підйомі рівня грунтових вод і повному замочуванні лесовидні суглинки здатність віброштампованних паль знаходитиметься в межах 220-440 кН.

3. Осідання фундаментів корпусу будуть тривати, поки не досягнуть граничних значень, які відповідно до розрахунку (осаду плюс просадка) складуть орієнтовно 40-60 см.