Акумулювання тепла в стінах

У той же час акумулювання тепла в стінах, що примикають до зовнішнього повітря, має в цьому відношенні велике значення. Між двома станами рівноваги середня температура однорідної стіни міняється приблизно а 50% від зміни зовнішньої температури, хоча внутрішня температура залишається постійною. Дійсно, регулювати опалення будівлі з масивними стінами порівняно легко при більш рівномірному зміні навантаження, без різких піків і спадів. У кімнатному кліматі також не відбувається різких змін, навіть якщо регулювання не діяло б повністю.

Масивні стіни, що примикають, до зовнішнього повітря, також перешкоджають проникненню у внутрішню поверхню нагревающего дії сонячних променів, хоча в той же час вони акумулюють теплову енергію сонця на нічний час, зменшуючи тим самим загальні добові теплові втрати. А при легких стінах в кімнатній температурі відбуваються значні коливання під впливом сонця.

Як випливає з вищесказаного, правильна ступінь масивності стін і вдале розміщення мас в межах всієї будівлі мають велике значення з точки зору теплового господарства та сприятливістю кімнатного клімату. Крім того, рівномірні умови кімнатного клімату мають позитивне значення для збереження самої будівлі та його внутрішнього оздоблення. Є ще й інші причини, що говорять на користь вибору правильної ступеня масивності, наприклад досягнення звукоізоляції і в деяких випадках забезпечення протипожежної безпеки. Легкі зовнішні стіни пропускають набагато більше зовнішніх звуків, наприклад вуличного шуму, ніж масивні стіни. З точки зору пожежної охорони легкі конструкції стінок слід взагалі вважати невигідними. Незалежно від того, чи зроблені конструкції з горючого матеріалу чи ні, показники теплоємності і міцності конструкцій мають дуже велике значення з точки зору пожежної техніки.

В умовах спостерігається нині тенденції до легких конструкцій найчастіше розуміють під масивністю будівлі одне тільки негативна якість. Взагалі сильно перебільшується значення легкості конструкції як фактора, здешевлює будівництво. Можлива економія дуже скромна. При критиці масивності будівлі слід пам'ятати, що первинна задача будівлі – це достатній захист людини від впливів, що приходять ззовні. Зведення будівлі не повинно бути самоціллю.